DAEM CHESS STUDIO

SATRANÇ İÇİN YAZILMIŞ BİR OYUN, EĞİTİM, ANTRENMAN VE VERİTABANI UYGULAMASI

Hemen Özelliklerine Göz Atın
ÖNEMLİ DUYURU
Daha önceden DCS lisans numarası sahibi olmuş kişilerin tamamı, versiyon numarası güncelleme süreleri geçmiş olsa bile 1.4.5.0 versiyonunu kullanma hakkına sahip olacaklardır. Bu hak tüm lisans sahiplerine tanımlanmıştır. Bu versiyonda PGN okuyucuda, satranç motoru yorumlayıcısında, veritabanı işlemlerinde ve daha birçok noktada iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri yapılmıştır. 1.4.5.0 Numaralı versiyonla birlikte veritabanı dosyalarınız artık "Belgelerim" klasöründe saklanmaya başlanacağı için ileri versiyonlarda "Uninstall" işlemi bu dosyaların silinmesine neden olmayacaktır.
LİSANS SORGULAMA
Lisans numaranızı veya kullanıcı bilgilerinizi unuttuysanız öğrenmek için iletişim bölümünden bizimle irtibat kurabilirsiniz.

DCS Satranç Uygulaması Hakkında


Satranç tüm dünyada her yaştan milyonlarca insanın ilgi duyduğu köklü bir geçmişi olan kadim bir alandır. Birçok insanın bildiği şekliyle tahta üzerinde iki kişi ile karşılıklı oynanan bir oyun olmanın çok ötesinde anlam taşır. Tüm dünyada bir spor dalı olarak kabul edilir. Ulusal federasyonlarla temsil edilir. Uluslararası düzeyde Dünya Satranç Federasyonu (FIDE) ile temsil gücüne kavuşmuş saygın bir spor dalıdır. Ulusal ve uluslararası şampiyonaları ve ligleri, Dünya Satranç Şampiyonluğu ünvan maçları ve hatta kendisine özel Olimpiyatları olan bir spor dalıdır.

Hep şöyle düşünülür: Bilgisayarlar bütün olasılıkları hesaplayabilir ve o nedenle bilgisayarla oynamak deliliktir.

Bu kesinlikle doğru değildir. Satranç oyununda (bilimsel açıdan) sonsuz kabul edilebilecek sayıda hamle olasılığı mevcuttur. Bilim adamları yıllardan beri satrançtaki olasılık sayısını bulmaya çalışmaktadırlar. Bu konuda ilk teoriyi 1950 yılında “Satranç Oynaması İçin Bilgisayar Programlamak” isimli bir makale yayınlayan Claude Elwood Shannon hazırlamıştır. Shannon Sayısı diye bilinen teoriye göre yaklaşık konum sayısı 10 üzeri 43 tür.

Ancak gelişen teknoloji sayesinde yapılan son hesaplamalara göre yaklaşık 10 üzeri 123 farklı pozisyon oluşabilmektedir. Bu muazzam büyüklükte bir rakamdır. Satrançtaki olası pozisyon sayısının ne kadar büyük olduğunu ifade edebilecek bir benzetme yapmak neredeyse imkânsızdır. Bu da pratikte şu anlama gelir; günümüz teknolojisine sahip dünyadaki bütün bilgisayarlar bir araya gelseler ve teknolojik ömürlerini doldurana kadar sürekli çalışsalar dahi bütün olasılıkları hesaplayamazlar. O nedenle bu bilgi birinci önermeyi çürütür. Yani bilgisayarlar bütün olasılıkları hesaplayamazlar.

İkinci önerme (bilgisayarlara karşı oynamak deliliktir önermesi) farklı bir konudur; bilgisayara karşı oynamak elbette çok zordur. Günümüzde bir cep telefonunda çalışan ortalama bir satranç programının bile Büyük Usta (GM)’ları yenebildikleri biliniyor. Ancak bu gerçek; bilgisayar için satranç kullanımı konusunda bizi umutsuzluğa değil bilakis bir fırsata yönlendirmelidir. İnsan davranışlarını simüle eden satranç programları da vardır. Bir insanın yapabileceği hataları yapmaya programlanmış ve antrenman yapmaya uygun, kendi gücünüzü ölçmeye ve geliştirmeye yardımcı olacak satranç programları mevcuttur. Esasen DCS de bunlardan biridir.

Satranç oynamayı hiç bilmiyor olmanız ya da ünvanlı usta bir oyuncu olmanız DCS içinde kendinize göre bir şeyler bulamayacağınız anlamına gelmez. DCS her seviyeden oyuncuya hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Hiç bilmeyenler oynamayı öğrenir, biraz bilenler daha iyi oynamayı öğrenir, iyi oyuncular daha iyi olmak için kendilerine uygun antrenman araçlarını kullanabilirler.

Sayfanın devamını (veya DCS kullanım kılavuzunu) okuyarak DCS'nin beğeneceğiniz özellikleri hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Oyun

DCS içinde oyun oynamanız için ELO gücü 850 ile 2691 arasında değişen yaklaşık 200 farklı rakip sizi bekliyor. İster puanlı maç yapın ister dostluk maçı, DCS içerisindeki rakipleriniz canınız ne zaman isterse sizinle maç yapmaya hazırdır.

Antrenman

Puanlı oyunlar ve turnuvalar dışında yedi farklı antrenman aracı mevcut. Bu antrenmanların her biri farklı içeriğe sahip ve oyununuzu ilerletmeniz için size yardımcı olacaklar...

Eğitim

DCS İçinde 37 dersten oluşan bir öğrenme eğitim seti bulacaksınız. Bu eğitimler sayesinde taşların adını bile bilmeyen bir kişi satranç oynamayı öğrenebilir.

Veritabanı

DCS Oyun veritabanı kendine has özellikler içerir. Google tarzı arama yetenekleri barındıran DCS veritabanı kesinlikle farklı bir deneyimdir. DCS İle dilediğiniz kadar çok sayıda ve dilediğiniz büyüklükte veritabanları oluşturabilirsiniz.

Gereksinimler ve Kurulum


Daem Chess Studio bir Windows masaüstü uygulamasıdır. Microsoft.Net 4.6.2 versiyonu ile yazılmıştır ve DotNet 4.6.2 çalıştırılabilen tüm işletim sistemlerinde Daem Chess Studio çalıştırılabilir. DotNet 4.6.2'nin hangi Windows işletim sistemlerinde desteklendiğini görmek için buraya tıklayın.

Yazılım ve İşletim Sistemi Gereksinimleri

DotNet 4.6.2 destekleyen bir Windows işletim sistemi gerektirir. İşletim sistemi düzgün bir şekilde kurulmuş ve tüm güncellemeleri başarılı bir şekilde yapılmış olmalıdır. DotNet 4.6.2 versiyon bilgisayarınızda kurulu değilse Daem Chess Studio kurulum programı bunu bilgisayarınıza kuracaktır. Daem Chess Studio'nun sağlıklı çalışabilmesi için bilgisayarınızda ayrıca "Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable (x86) 14.0.23026" kurulu olmalıdır. Bu kurulu değilse Daem Chess Studio kurulum sırasında bunu da kuracaktır.

Donanım Gereksinimleri

1.5+ Ghz En Az 2 Çekirdekli CPU (Intel markası için i3, i5, i7 veya Xeon işlemci; AMD işlemciler için K8+, Turion, Fusion, Bobcat ya da Bulldozer serisi veya daha yenileri önerilir) 2+ GB Ram, 8+ GB HardDisk Alanı 1+ GB Hafızalı ve "Hardware Acceleration" Aktifleştirilmiş Bir Ekran Kartı (2D Kartlarda Ekran Kalitesi Düşer), Ses Kartı (Eğitimleri İzleyebilmek İçin Gerekir)

  • Uygun bir Windows işletim sistemi gerekir(7+, 8.1+, 10+ önerilir)
  • DotNet Framework 4.6.2 kurulması gerekir (Kurulum paketi bunu otomatik yükleyecektir)
  • Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable (x86) 14.0.23026 (Kurulum paketi bunu otomatik yükleyecektir)
  • Önemli Not: Tüm Windows güncellemeleri mutlaka yapılmış olmalıdır. Çok eskiden kurulmuş olup hiç güncellemesi yapılmamış bilgisayarlarda Visual C++ kütüphaneleri veya Windows'un GDI+ kütüphanelerindeki eski dosyalar nedeniyle hata mesajları alınabilir. Güncellemeler yapılarak bu hatalar giderilebilir.
  • 1.5+ Ghz En Az 2 Çekirdekli CPU
  • 2+ GB Ram
  • 8+ GB Boş HardDisk Alanı
  • 1+ GB Hafızalı Bir Ekran Kartı
  • Ses Kartı

Sık Sorulan Sorular


Bu kısımda cevabını bulamadığınız bir sorunuz varsa lütfen programın kullanım kılavuzuna bakınız. Daem Chess Studio için 150 sayfayı aşan ve çok ayrıntılı olarak yazılmış bir kullanım kılavuzu hazırlanmıştır. Kullanım kılavuzunu aşağıdaki linkten indirebilir veya programı kurmuş iseniz kurulum klasörünüzden ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarınıza DCS Uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin


Daem Chess Studio'yu bilgisayarınıza indirmek için bir ücret ödemeniz gerekli değildir. Programı ve veritabanlarını ücretsiz olarak indirebilir ve dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Ücretsiz indirip kullanabileceğiniz demo versiyonda bazı özellikler kısıtlanmıştır. Programı tüm özelliklerini sınırsız olarak kullanabilmek için aşağıdaki sipariş linklerini kullanarak lisans numarası sipariş edebilirsiniz.

DİKKAT: Buradan sadece en son versiyonu indirebilirsiniz. Lisans numaranız ile kullanım hakkına sahip olacağınız daha eski versiyonları bu siteden indiremezsiniz. Bu nedenle satın alacağınız lisans numarası ile kullanabileceğiniz program kurulum dosyasının bir yedeğini saklamayı unutmayın!

Daem Chess Studio'nun son versiyonu 05.03.2021 tarihinde yayınlanmıştır.

DCS v1.4.8.0

Daem Chess Studio Setup

İndirmek İçin Tıklayın

Windows işletim sistemleri için kurulum dosyasıdır. Son stabil versiyona ait kurulumdur. Bilgisayarınıza indirip kurun.

Oyun Veritabanı Dosyası

İndirmek İçin Tıklayın

Sıkıştırılmış dosyayı indirip genişletin. Kurulum dizinindeki "Veritabanı" klasörüne kaydedip kullanmaya başlayın.

Kullanım Kılavuzu

İndirmek İçin Tıklayın

PDF Biçiminde kullanım kılavuzu dokümanıdır. Bilgisayarınıza indirip herhangi bir PDF okuyucu ile okuyabilirsiniz.

Gizlilik Bildirimi

İndirmek İçin Tıklayın

PDF Biçiminde kullanım koşulları ve gizlilik bildirimi dokümanıdır. Bilgisayarınıza indirip okuyabilirsiniz.


Tüm Özellikleri Aktifleştirmek İçin Sipariş Edin


Paypal veya Kredi Kartı İle Sipariş

Paypal veya kredi kartı ile ödeme yaparak sipariş vermek için bu seçeneği kullanın.


Satranç Okulu

Satranç Okulu'ndan sipariş vermek için bu seçeneği kullanın.


Daem Chess Studio ücretli ve ücretsiz versiyonlar için aynı dosyayı download ederek kullanabilirsiniz. Ücretsiz ürünün lisans numarası kaydedilene kadar bazı özellikleri kısıtlanır. Kısıtlanan özellikler hakkında bilgi almak için kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Daem Chess Studio yazılımını aktifleştirmek için Lisans Numarası sipariş verebilirsiniz. CD, DVD, HDD ya da USB belleğe kaydedilmiş olarak ya da daha başka yöntemlerle dağıtımı yapılmamaktadır. Programın en son halini kullanabilmek için hangi dağıtıcıdan satın alırsanız alın bu sayfadan indirin.

BNR Yazılım'a iletilen siparişler için yeni bir Lisans Numarası üretilmekte ve ilgili kişiye bu lisans numarası E-Posta aracılığıyla iletilmektedir. Satın alacağınız Lisans Numarası programı ilk kurduğunuz ve lisans kaydını yazdığınız anda sipariş verirken kullandığınız E-Posta adresiyle eşleştirilmekte ve bu E-Posta adresi değiştirilememektedir. O nedenle programı lisanslama yaparken kullandığınız E-Posta adresini dikkatli yazınız. Bu adrese sürekli erişebilir olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir.

Verdiğiniz siparişin durumunu kontrol etmek için burayı tıklayın. Not: BNR Yazılım'dan verdiğiniz siparişler için geçerlidir. Diğer dağıtıcılardan yaptığınız işlemleri kontrol etmek için ilgili firmaya müracaat etmeniz gerekmektedir.

Diğer ayrıntılar için kullanım kılavuzunu okumanızı öneririz.

Bizimle İletişim Kurun


...

DİLEK

Designer / Programmer

Programın nesne dizaynları, görselleri, akış diyagramları ve tüm kodları üzerinde çalışıyor...

...

ABDULKADİR

Founder / Programmer

Kurucu. Programın eğitim içerikleri, eğitim algoritmaları ve tüm kodları üzerinde çalışıyor...

...

EMRE

Designer / Programmer

Programın ses içerikleri ve görsel dizaynları, veritabanları ve tüm kodları üzerinde çalışıyor...

...

MEHMET

Tester / Programmer

Kullanıcı deneyimi tasarımları üzerinde çalışıyor. Kod testlerini ve materyal kontrollerini yapıyor...

Bize aşağıdaki bilgileri doldurarak mesaj bırakabilirsiniz:

Bize göndereceğiniz her mesaj büyük bir titizlikle okunacak, değerlendirilecek ve mutlaka cevaplandırılacaktır. Yazılımlarımızın kalitesi sizlerden gelen eleştiri ve öneriler dikkate alındığı zaman çok daha ileri taşınabilir. Bu düşüncede olduğumuzun bilinmesini, bize yazacağınız her türlü eleştiri, yorum, teklif ya da tavsiyenin tarafımızdan satır satır okunduğunun bilinmesini rica ederiz. Bizimle bu form aracılığıyla iletişim kuranlara şimdiden teşekkürlerimizi sunarız...